Онлајн Игра Crosszle 3D. Игра на интернет бесплатно.

Бесплатни онлајн игри

Шарени игра на обоени блокови Crosszle 3D никој не може да остане рамнодушен. Играат и да се релаксираат со играта.

© gam9.com - бесплатен онлајн игра Crosszle 3D () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Crosszle 3D за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Crosszle 3D и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Додади во омилени

Игра Crosszle 3D онлајн


Шарени игра на обоени блокови Crosszle 3D никој не може да остане рамнодушен. Играат и да се релаксираат со играта. Правилата се едноставни: се движат на блокови за да се пресели на целата мрежа, и да ги усогласат блокови од иста боја на бројот на три или повеќе. Секоја група на единици ќе се комбинираат за да се донесе во вашиот пари кутија резултат. За време на бирање што повеќе поени. Контрола на играта:
Глувчето - одберете еден блок и да ја преместите во посакуваната локација.
Оценувате оваа игра: Изиграни: 2770
Crosszle 3D ( Гласови2, Средно Рејтинг: 4/5)
0%

Слични Игри