Рогови и копита игри бесплатни онлајн

Бесплатни онлајн игри

Рогови и копита да игра бесплатно секој ден. Најдобрите игри рогови и копита на нашиот веб-сајт за сите фанови на онлајн игри!

Дозволете ни да разговара со вас во врска со рогови и копита. Но не и за оние кои го украсуваат главата и нозете на животните, но забавно и немирниот компјутерска игра, која продолжи темата на 2006 анимирани комедија "рогови и копита," и англиската верзија на Barnyard, која буквално се преведува како "Животинска фарма". Животни кои сценаристи и режисери стави човековите навики, секогаш привлекуваат голем интерес. Како може да се заштити од смеење, кога претставници на животинскиот свет да почнеме да гримаса или закачам? Во компјутерска игра, во прашање, животните на фарма се доста активни и уживањето во мали задоволства, особено кога станува збор за грди. Значи otvyazny бик Отис, сака да танцува, да се вози даска за сурфање, за да се вози на фармата на мотоцикл - само забава. Други животни се исто така многу геј живот, но умно скриени од поглед. Дури и сопственикот на фармата не знае што се случува зад него. Главнината на фармата мазга Мајлс и Бен Бул - татко Отис е. Глувчето Pip, Фреди на албино, Пек петел, свињи и Отис себе постојано изгуби некаде. Можеби Отис и одат за да се доведе на забавниот живот, но умира татко одлучи да го поминат на уздите во свои раце. Сега Отис мора да ја одмазди смртта на неговиот татко и собира сопствениот банда, која му помага да се вози којотите и Даг виновен за смртта на Бен. После тоа Отис е лидер на фармата. Цртан предизвикува различни емоции - од смеа на сочувство, и неговата популарност беше повод за продолжување на приказната во 2007 година под името "рогови и копита. Се вратат. " По гледањето на цртан филм, тоа е природен процес и копита рог да играат за слободни, и можност обезбедени од страна на нашиот веб портал. Како по правило, креаторите на компјутер верзии реномираните филмови и ТВ серии даде слобода на својата имагинација, така е тоа било чудо средбата со Отис како грофот Дракула. Точно, тие се обидуваат да го прават тоа не е толку жеден за крв, а со тоа предмет на неговата лов нема да дејствија топла крв, и слатка бонбони. Тоа е природно - Кој треба крв кога бонбони е многу подобро! И ако тоа се случува за време на Ноќта на вештерките, тогаш можете да најдете многу слатки. Во оваа верзија на играта, тие се скриени во haystacks и дрвени кутии. Треба само да се стави на добар копита како слатки ќе падне многу великодушни. Собира, скокаат над кутии на чипови и да продолжат понатаму. Отис е многу смешно изгледа во нејзините црни наметка и еден млад вампир забите. Во друга игра, ќе биде помагање Отис собираат шишиња за млеко, криејќи се од видите способноста да оди на две, и вешто скок на покривите. Мулти-ниво играта "рогови и копита" од 2005 година од студиото син јазик Забава исто така ви даде многу пријатни часови. Оваа потрага adventura содржи мини-игри, многу работни места и пенливи хумор. Музиката во потполност, пикадо, голф, битка со којотите, велосипед трки, ноќно Tusa во своите клубови, разни мали зло помеѓу - сето ова ве чека во играта. Потсмеваат и мајмун - тоа е каде што на забавата! Поштар обидот да се испрати плик во сандачето, artiodactyls се тресе во танц зад него, да ви донесат бонус ѕвезда. Но, штом еднаш поштарот да се сврти и веднаш да стане Кравите мирно пасат животни. Назад во игра очекуваат 30 игра локации 21 мини игри, 30 различни карактери, 16 рецепти за пијалаци и храна од готвачите, и голем дел од смешен смеа.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Рогови и копита игри бесплатни онлајн

Ја играат истата