Волт бесплатни онлајн игри

Бесплатни онлајн игри

Играат игри Волт бесплатно секој ден. Најдобрите игри за играње волти на нашиот веб-сајт за сите фанови на онлајн игри!

Цртани филмови и филмови, и компјутерски игри со животни отсекогаш бил омилен меѓу децата. Како по правило, животните на заговор спаси некого или учат добрина, чувствителност и разбирање. Понекогаш можете дури може да се фати себеси како размислувам дека животните се повеќе човечки отколку самите луѓе. Тие не содржат лага и изговор. Тие искрено изразат сите чувства отворено имплицира нивните намери, желби и ставови. И ова чистотата на нивниот поглед на светот со нашата човечка гледна точка, ги прави наивни. Во исто време, тоа е овие квалитети ни привлече кон животните, и да комуницираат со нив ни дава радост и да се малку подобро. Тоа е во оваа перспектива ја гледа во шарени, духовит, динамична, компјутерска игра аркадни куче по име Volt, која беше формирана на сценариото на истото име цртан филм. Во приказната, на Volt беше ѕвезда на ТВ серија, која глумеше својот живот и затоа неговиот поглед на светот е врз основа на неговата скрипта. Еден ден, наоѓајќи се на улиците на големиот град, тој го презеде како да се сними на следната серија и почна да се однесува соодветно сценски имиџ. Но, реалноста е повеќе брутален и јасно стави до знаење дека на Volt не е подготвена за нов живот. Тој мораше да повторно да се приспособат на реалноста дека, за разлика од на екранот живот, е уште поопасно. Внатрешната сила на умот и моралот направени Волта незапирливо се бори против сите форми на неправда. И покрај фактот дека тој изгледа толку мека и бело пичка, неговата храброст го прави херој, кој е подготвен да оди во големи должини за триумфот на доброто. Мали Volt стана супер куче, подготвен да се бори и да го порази непријателот. Играње игри Волт слободен, ќе биде со него рамо до рамо, и да помогне порази непријателот во смртна борба. Тоа е брз, брз, темпераментен, брилијантен, фантастичен, шармантен и моќен. Сето ова е за него - херој супер и супер psec волти. Со сите овие квалитети, тој е силен противник, и може да се направи ужас во непријателот редови. Но, на Volt не е сам во нивните борби. Неговиот сопственик Пени со дедуктивна овластувањата на Шерлок Холмс и полка Poirot и можност да се справи со високо-технолошки машини, тоа ќе биде голем партнер и заедно тие ќе водат неуморна борба против предавничката виновник Калико и неговата minions. Ласерски очи и заглушувачки лаење Волта ќе биде голем оружје против бандитите и паднал ги летот. Играње игри со Volt, можете да уживате во динамична и возбудлива приказна. Надминување на пречки, ќе ја спаси својата девојка Пени, и да се спротивстави на војската на непријателите, предводена од зелени очи, со паричка собирање, носејќи ви бонуси. Натприродни моќи да му помогне да се спречи Волта заговор и извршуваат различни мисии. Опасни задачи бараат храбри и намерни дејствија, па скокање на високи покриви, не урнат, летаат низ празнината и избегнување на колизија со бандити кои сакаат да ве задржи во работа. Во текот на премин нуди мини-игри и загатки, возбудливи приказни и патување опширно. Задоволни сме да ви понудиме Volt да игра на нашата веб-страница, која произведува многу мисии и авантури. Контрола на играта ќе биде со користење на тастатура - со стрели и "простор". Уживајте во вашето време со вашето бебе убаво и воинствена волти, кој не знае за страв, и за спасување.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Волт бесплатни онлајн игри

Ја играат истата