Одајата на тајните игра бесплатно онлајн

Бесплатни онлајн игри

Игра бесплатно онлајн игри тајна соба секој ден. Најдобрите игри тајна соба на нашиот веб-сајт за сите фанови на онлајн игри!

Денес, компјутерски игри се расте како печурки по топол дожд, и да се движите во оваа печурка и да се најде саканата игра, мора да биде навистина голема интуиција и дедуктивно вештини. Ако не сте во неволја со пребарај за било која тема и игри, тогаш вие сте оној кој сака играта во врска со пребарување на предмети кои вклучуваат потраги. Ако е така, сакаме да ве запознаам со прекрасна игра од овој жанр - "Одајата на тајните". Оваа игра е класичен пример на правец и ќе мора да се вклучат сите ваши вештини за да бидат во можност да се најде скриени предмети од окото. Тие можат да бидат во најнепредвидливите места, но сите од нив само да се најде доволно - треба да знаете како да ги применуваат во право место и да добијат да комуницираат едни со други. Можете да играте онлајн скрита одаја, и секој пат, свртувајќи се кон нашата веб ресурс, ќе најдете на оваа игра во своето место. На почетокот на игра, девојка Вероника да се воведува правилата на минување. Ќе се најдете во една голема куќа со неколку соби. Да излезат од еден и да одат во друга соба, ќе мора да ги најдете сите потребни работи, кои се и ќе ви го покаже патот. Будење во средината на некој чуден соба, девојката беше исплашен. Околу неа, многу врати, но сите тие се затворени, а околу хаосот на расфрлани предмети. Но, не сите предмети ќе бидат корисни, а вие треба да го најде вистинскиот оние. На врвот од екранот го прикажува пронајдени предмети. Кога тие се сите што треба, на сајтот ќе ви покаже поставите кеш на артефакти. Како и во животот, одземаат многу време работа се енергија, и една девојка во потрага по нешта, исто така, е слабеење. Со текот на времето, тој ќе се опорави, но ако тоа е неопходно за да се забрза процесот, може да се купи моќ инженер. Полагање на тест секоја од собите е успешна, ќе добие ново искуство, а нејзините ниво зависи од фактори како што избраниот мод на играта, нивото и брзината на асистент на играта. Зголемени нивоа на искуство директно поврзана со нивото на азил и прави нови работи и соби. Зголемени нивоа на искуство е исто така поврзана со финансиски бонитет, кои ви даваат можност да се купат потребните стоки - маскоти, енергија, корисни алатки, како и други важни работи. Бројот и опсегот на продавницата е исполнет со сите времето, па обидете се да не заборавајте да се погледне во него. Право во играта прозорец го прикажува елементи, кои допрва треба да се најде. Ова може да биде и нивните имиња, форми или слики. Бараат време е ограничен, па се фокусираат. Ако времето ќе дојде порано отколку што се направи на работа, ќе се вратам на врвот, и сет на предмети за пребарување за промени. Сите што сте го нашле, ќе видите на дното. Ако не можете да се справи со работа себе, ќе биде предмет на помагачи. Кристал око ќе покаже каде нешто, но го користат рационално. Бонус предмети се обновуваат само кога се движите на едно ново ниво или купување во продавница, но во вториот случај, цената ќе се зголеми. Зголемувачот ќе ви помогне да видите мали предмети, и копчето на врвот го активира и се враќа во првобитна состојба. По собирањето во иста просторија за повторно да се добие бонуси и да влезат во соседната соба. Во текот на третиот враќање во иста просторија, треба да се најде артефакт. Да го направите ова, ги собираме сите руни во соба, која може да детектира кога лупа или посебен изглед. Активирање руни со кликнување на нив и да ја направат светлината, ќе го добиете артефакт. Дваесет руни ќе ви донесе артефакт - богатство сајтот. Играта има целосна екран дека пребарување на предмети е дефинитивен плус.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Ја играат истата