Емо игра бесплатен онлајн

Бесплатни онлајн игри

Игра бесплатно игри за девојки емо секој ден. Најдобрите игри ЕМО фустан на нашиот веб-сајт за сите фанови на онлајн игри!

Младите луѓе често се обидуваат да издвоите од толпата и да се најде за себе можност да младинските трендови и тенденции, од кои едниот е емо култура. Тоа е оваа младинска област и посветен игри за девојки емо, ќе најдете во овој дел на нашиот сајт. Зборот доаѓа од англискиот емо емотивни, краток емо - емоционална. Насоката на оваа субкултура беше врз основа на истоимената стил љубители на музиката, и нејзините претставници се нарекуваат себеси емо kidami, што значи - емоционална младите (деца). Да се ​​биде во можност да ги спомене по пол, го користи името на ЕМО-девојки (девојката) и емо-boy (момче). За емо kidah преовладува мислење crybabies, бидејќи тие не се срамат да ги искажат своите емоции, па дури и нагласи нивната ранливост и чувствителност. Тие се тенки чувствуваат неправда и го промени светот. Музички стил емо-јадро, каде што акцентот е на емотивната изведба, е подвид на панк рок, но тие се неверојатно различни во вредности. Ние доминираат емо романтични и обично трагична љубов. Тие не го прифати секаков вид насилство, се фокусираше на внатрешниот свет и за неговите искуства. Изглед емо тешко да се збуни. Нивните фризури од страна на традиционалните бои и стил - често растргнат дијагонална bangs, паѓа на врвот на носот и се крие едното око и tousled кратка коса во задниот. Но мода емо, исто така, се повлекол од стандардите и создаде многу други опции. Девојки често преферираат црна права коса и розова насоки на нив или деца конска опашка со Боби иглички, светла срца. Во овие компјутерски игри, ќе најдете опции емо фризури за инспирација здобиени во емо стил. Пирсинг е исто така манифестација на сопствената "јас" во ЕМО и усните, носот (ноздрите и носот), веѓите и ушите се украсени со нив. Друга карактеристика на културата емо вклучуваат шминка. Нивното лице е покриен со светлина основа, кармин усните тело, но очите истакнати со црно пенкало и мастило многу. Како шминка прави експресивна очи и се фокусира на нив. Лак е често црна, но има и други, традиционални емо бои. Игри за девојки емо шминка ви нудиме применуваат збир од повеќе специјални козметички да креирате емо стил и експериментот малку. Мода емо kidov утврдени облека чуваат во црна и магента (розова) бои, и други светли бои се дозволени. На облека може да биде детски цртежи, скршени срца или пишување музика емо бендови. Често, тоа е фитинг кошула и црна фармерки со лепенки или дупки, виолетова или црн појас со симболот на тока. Украсете облека може да го возбудува и се поклонува, рака шарени чорапи и шамија деколте arafatka. На чевли - е во стилот на Converse патики или скејт, и меки влечки со гумени ѓонови - slipony vensony или украсен во кариран. Конци на чевли премногу светла и специјални плетенка алкохол. Патем, каква боја е доминантна во емо облека, ние може да се одреди нивното расположение. Црна зборува за депресијата и отуѓување од општеството, и розово на радост и подготвеност да се соочи со темнина. Во игри, фустан ЕМО ќе најдете гардероба, во најдобрите традиции на жанрот. Можете да ги собереш фустан за емо-девојки или емо момче, користејќи не само облека, но исто така и декорации кои одговараат на оваа младинска субкултура. Играње игри за девојки емо, ќе заборават што тага!

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Емо игра бесплатен онлајн

Ја играат истата