Избега бесплатен онлајн игра

Бесплатни онлајн игри

Играј бесплатни игри, секој ден бегство. Најдобар бегство игри онлајн на нашиот веб-сајт за сите фанови на онлајн игри!

Што е бегство играта? Самиот наслов на оваа категорија на игри би сугерирал дека тие се бараат излез од просторијата. Главниот лик на овие игри се заклучени или стави во затворен простор, кои се внимателно чуван. Не сум сигурен оваа соба е затвор или една соба. Често тоа е еден стан, стар замок или тајна лабораторија каде што научниците живеат малку чукнат, сонување на неговите експерименти врз вас. Некои игри имаат приказната, што кажува за тоа како нашиот јунак се најде во место од кое избега сега е толку потребно. Но, тоа не е насекаде. Често, во флеш игри вие само треба да се стави на фактот дека треба да се спроведе една единствена цел - да се избега од просториите. Игри поврзани со избега не само што ќе ви овозможи да се трошат вашето слободно време забавни, но, исто така, да се развијат некои корисни вештини. На пример, во игри, како развиена mindfulness, како да избегаат од што и да беше, играчот треба да се види од најмалите детали, со цел да најдете потребните работи кои ќе ви помогнат да излезат од затворен простор. Игри поврзани со избега, понекогаш потсетува на класичен потраги, иако во овој случај, тие се ограничени во времето. Во повеќето игри треба да избега за некое време, па мора да се мисли што е можно побрзо. Субјекти во овие игри е многу разновидна. Понекогаш треба да избега од собата на уметникот, кој е полн со разни бои, платна и слики. Да ги избере таква креативна средина, која може да се нарече "креативен неред" да се испробаат. За време на бегство, треба да се притисне боја од една цевка, нервира книга, да се види она што е во рамките на слики и многу други мали нешта кои ќе се дојде до ист резултат - бегство од собата. Некои игри треба да се излезе од ресторанот, а некои треба да се најде патот кон слобода од дворците на Бин Ладен. Тоа е многу тешко да се најде начин за да одберете надвор од собата, каде што не се гледа секој врати или прозорци. Особено популарни игри, врз основа на телевизиски серии Prison Break. Целиот свет ги гледаа за четири години како брилијантен дизајн инженер Мајкл Скофилд поднесе оставка од својата работа, а посебно отиде во затвор да се организираме бегство за неговиот брат и го спаси Својот маченик од смртта. Тоа не е толку лесно да се избега од затвор како "на реката Фокс." Прво треба да се создаде планот за евакуација однапред анализа на сите можни проблеми, стапици и неочекувани ситуации.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Ја играат истата