Оган и вода игри бесплатни онлајн

Бесплатни онлајн игри

Игра бесплатно игри оган и вода секој ден. Оган и вода играат онлајн на нашиот веб-сајт за сите фанови на онлајн игри!

Во основата на играта, кои ви нудиме, да утврдат на дејството на две спротивности. Игри оган и вода 4 ќе биде водич низ лавиринтот повеќе опасни пречки, и само со кои работат како тим, вие ќе бидете во можност да се успее. Оган момче и девојка троа ретко се блиску еден до друг, во спротивно светлина ќе излезе, и капки испарува. Но, и покрај овие недостатоци, нивните пријателски тим постигнува овие подвизи и покажува меѓусебна поддршка и силно пријателство. Каде баричките не донесе светлина, капка лесно совладува овој елемент. Истото се случува ако елементот на огнот не дозволува капка помине низ неа, и брза да го спаси момчето светлина. Но често на пат постои опасност која се заканува да ги уништи двата лика - отровни зелени базени се несовладлива пречка за двајца. Но, ништо не е невозможно ако работат заедно и користите вашата глава. Во оган и вода можат да играат онлајн само два играчи, секоја контрола неговиот карактер. Играат заедно во игра која може да очаровам со часови, секогаш коцкање. Само не заборавајте да се забележи на далечина, и да преземе дејства без премин. Наскоро ќе научат да работат заедно и да бидат внимателни. Авантура достоен за Индијана Џонс ќе ви даде многу задоволство и авантура во храмот на Светлината. Чекате опасна стапици и неочекувани опасност. Но, ако се развие заеднички тактики, дури и непроодни области да се предадат својата логика и кохезивен тим секогаш наоѓа начин за излез од тешка ситуација. Заговор оган на играта и вода 2 ве води во храмот на шумата, кој е исполнет со стапици и нови работни места. Да им помогне на надминување на лава херои и вода езера заобиколат опасни средини, потег блокови, собираат камења и излез низ вратата што ќе ве однесе во следната фаза на играта. Секое ниво носи нова и опасна работа. Клучот за успехот ќе биде вашата логика, и способноста да се дејствува кохерентно. Еден од најопасните стапици се зелени киселина баричките што умно маскирани. Да се ​​алармираат и не се фатени во нив. Тема на играта оган и вода 3 ќе ве доведе до мраз храм. Тука ќе имаат дополнителна штета - студ и мраз покриена сè. Но, штом еднаш нашите херои се постави цел, тогаш, ќе мора да се надминат сите тешкотии. Повторно сте во потрага за накит, Dodge стапици, ги повлечете наоколу, притисни на држела и да започнат со основните механизми, да се преселат на лифтови и вклучуваат нови лифтови или пониски мостови. Овие се сите различни верзии на играта, која секогаш кога ќе ви понудат поглед на приказната на нов начин. Овој мулти-ниво игри, секој кој станува се повеќе и повеќе тешко. Ако во првиот вашата главна задача е да се соберат сите скапоцени камења и да ги надминат мали пречки, играта наскоро ќе стане практично стратегија. Главната цел на секое ниво е да се најде на зелени дијаманти, а тоа не е лесно. Текот на многу нивоа е комплицирана од фактот дека тие немаат светла. Во твоето видно поле ќе добијат само оние работи кои се веднаш до тебе. Како да се надмине овој проблем, знаеш, играње игри оган и вода. Популарноста на играта е фактот дека на програмерите не запре на првата верзија, и ослободен за да продолжите. Сега тие немаат многу, но се надевам дека наскоро ќе бидете во можност да уживаат во нови авантури. Овие прекрасни малку аркада од претставници на два елементи веќе сакан од многу играчи.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Ја играат истата