Злато рудар игра бесплатен онлајн

Бесплатни онлајн игри

Игра бесплатно онлајн игри секој ден Американски. Најдобрите онлајн игри злато копач на нашиот веб-сајт за сите фанови на онлајн игри!

Злато отсекогаш предизвика умовите на луѓето, затоа што тоа се отвора патот за збогатување и добро хранети, удобен живот. Дури и алхемичарите, ризикувајќи пожарите ве молиме инквизиторите бара камен формула филозофот, што, според легендата, може да се претвори било кој метал во злато, и шефот станува очајна рудари и развој на рудници за злато, злато паѓа болен од треска. Оваа златна болест започна во доцните седумнаесетиот век, но не доби широко распространета во средината на XIX век и почетокот и повремено толпата. Најпознатите и масовно наречен Калифорнија златна треска од 1849, австралискиот во 1851 година, Јужна Африка во 1886 година, Klondike во 1896 година и Аљаска во 1898 година. Луѓето се собраа масовно на новата локација на златен рудник, купи земјиште, го скрши кампови и внимателно чување на нивна територија против навлегувањето на соседите. Многу разделиле со нивниот живот, бидејќи на неколку од жолт метал, но некои, сепак, тоа е можно да се збогатат. Злато рудари најчесто се луѓе кои ги загубија своите предци капитал, или на сиромашните, кои по секоја цена се обидуваат да излезат од сиромаштијата. Од работата на злато области, претежно сиромашни, тие не можат да си дозволат скапа опрема која ќе овозможи и во голема мера го забрзуваат работата. Повеќето беа зема, лопати и колички грубо прикован заедно за транспорт sifted почвата. Просејува како негов, а примитивен начин во потокот со лента. Сега стана слободен Американски не е лесно. Не затоа што полиња не се оставени слободно, така што секоја држава сега има закон дека секој обид неовластено експлоатација на скапоцени камења и метали усогласат кривично дело казниво со затвор. Некои од нив не застанува, и тие стануваат "црна рудари," делува на сопствен ризик. Ние Ви препорачуваме да започнете злато производство совршено легално начин, играње онлајн игри зестрогонец. Тој нуди сите методи на производство - зема, лопати, динамит, риболов, мрежи, подморници и друго оружје и опрема. Како еден од рударите, ќе фати златни шипки во повеќето неочекувани места. Ако веќе сте во карпите сите рибареа надвор, а потоа преземаат мамка, или одете надолу кон морето кат и собира накит. Не е тешко да се погоди како тие стигнавме таму - многу од бродовите кои превезуваат градите на скапоцен товар се урна за време на бура. Бродови мијалник, градите потоне на морското дно и се кршат, покривајќи ја со пенливи златни прачки, монети, вазни и други предмети. Многу пештери кријат не само суровини злато, но злато нешта. Не прашувај како тие стигнавме таму. Можеби ова водач и неговиот четириесет крадци криеше плен. Сигурно дека никој не знае, и што дополнителни информации за да се мачам со. Главната цел на играта онлајн злато копач - да добиете повеќе злато, која ќе ви донесе поени и да ја направат е можно да се преселат на следното ниво, полн со благородни метали ограничувања. Ако сте коцкање човекот и демолирал целата градина баба со надеж за наоѓање на богатство, тогаш не нервен старата дама. Богатство, ако воопшто постоеше, за долго време веќе се најде некој друг. Размисли за тоа - баба ми во оваа градина садење компири во животот, што значи раскопува земјата и надолу. Не дека ќе ги споделите со вашите внуци? Подобро е да се играат игри зестрогонец. Во нив можете dobudete злато за сигурни.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Ја играат истата