Гравитација Игри за бесплатен онлајн

Бесплатни онлајн игри

Гравитација слободна игра секој ден. Најдобра игра Гравитација на нашиот сајт за сите фанови на онлајн игри!

Возбудливи игри од категоријата на гравитација се сведе на фактот дека тоа е потребно да се направи одредени на проектилот да се добие од една до друга точка. За да го направите ова, па го виткал, летаа, и се движи, но на крајот стигна до дестинација. И покрај релативно едноставна задача, играјќи гравитацијата не е лесно. Во истата игра е проблем - на глувчето да се подготви на сликата за да им помогне на топката дојде до крајот на ниво. На вашиот начин да се исполнат различни пречки што го комплицираат премин на играта. Сепак, не може да се откаже, бидејќи тоа е подобро да се обидеме тешко да се добие преку оваа возбудлива игра. Тоа треба да се подготви сосема различни облици и линии, така што топката се движи во вистинската насока. Бројките можат да се пријават, тие можат да им помогнам на топка, и тие може да се користат за изградба на мостови и такви работи. Гравитација не би го правеле досадно. На нашиот сајт можете да играте оваа прекрасна игра. Вие нема да жалам за времето поминато! Суштината на други игра наречена гравитацијата се сведува на она што треба да се кандидира на топката на една планета, и бидете сигурни дека тој влезе во портата на друга планета. За максимално комплексноста можете да користите само тежината на овие планети. Како резултат на тоа, ќе треба да се пресмета оптималниот траекторија и на сила на гравитација за да се постигне задача и се постигнат резултати. Се разбира, не мора да се прави пресметките, бидејќи можете да ја стартувате школка по случаен избор, или можете да го користите вашата интуиција, ако имате добро развиена! Всушност, задачата на погодување на точната патека се прилично способни за секој еден од вас. Како што можете да видите, оваа верзија на играта е слична на првата, но тука е повеќе развиена заговор. Овие игри може да биде прифатена како помал број на работи, но вие може да игра како голф, тоа е, работи на школка, чекајќи да се слета на нова локација, а потоа се кандидира повторно, и така натаму. Се разбира, одат право кон голот прв пат, речиси невозможно, особено во тешки режим. Меѓутоа, во едноставен режим, ве прашува на однесувањето на топката на место за потпис, кои ќе ја олеснат постигнувањето на резултатите. Но, максимален број поени може да се добијат само на највисоко ниво на сложеност. Ценат сите позитивни квалитети на играта гравитацијата можеш на оваа страница на нашата веб страница. Можете да играте игри апсолутно бесплатно на гравитацијата, во овој случај, без преземање на дополнителен софтвер, без да се испрати смс, и без да се прави сериозна акција. Вие само треба да отидете на страница со играта, кликнете на "игра" и уживаат во забавата игра!

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Гравитација Игри за бесплатен онлајн

Ја играат истата